Değerli Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimcileri,

Sizleri, 04-06 Ekim 2018 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinde düzenlenecek olan 13. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi’nde (UFBMEK-2018) Denizli’de ağırlamaktan onur duyacağız.

Kongremizin ana teması “21. YÜZYIL BECERİLERİ ve ÖĞRETMEN YETERLİKLERİ” olarak belirlenmiştir. Kongre, Pamukkale Üniversitesi ve MEB iş birliği ile düzenlenmektedir.

UFBMEK-2018’de meslektaşlarımızla ulusal düzeyde uzmanlıkların, deneyimlerin ve bilimsel çalışmaların paylaşılması amaçlanmaktadır. Programda; panellere, çalıştaylara, sözlü bildirilere ve poster sunumlarına yer verilecektir. UFBMEK-2018 için daha önce herhangi bir yerde sunulmamış ve/veya yayımlanmamış özgün çalışmalarınızı web adresimizi kullanarak göndermenizi bekliyoruz.

UFBMEK-2018 bildiri özet metinleri, kongre öncesinde “Bildiri Özetleri E-Kitabı” olarak yayımlanacaktır. Buna ek olarak kongre sonrasında bildiriler, makale formatına dönüştürülmek ve hakem sürecinden geçirilmek koşuluyla “Bildiriler Tam Metin E-Kitabı”nda ve anlaşma sağlanan farklı indekslerdeki dergilerde basılacaktır.

4-5-6 Ekim tarihlerinde bilimsel program, 7 Ekim tarihinde ise sosyal program olarak organize edilen ulusal kongrede tüm fen bilimleri ve matematik eğitimi araştırmacılarını, öğretmenlerini ve lisans öğrencilerini Pamukkale’de görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

 

Kongre Başkanı

Prof.Dr. Erdinç DURU

PAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı

Kongre e-posta adresi: ufbmek2018@pau.edu.tr